Тексти
Кейси

Андрій Федоров: «На «Даринку» ми відкрили найбільше «Містечко Незламності» – 68 000 м2 комфорту, тепла та світла»

До річниці повномасштабного вторгнення Malls Club реалізував спеціальний проєкт – серію розмов з керівниками ТРЦ та керуючих компаній про те, як жили і виживали протягом року наші торговельно-розважальні центри з різних куточків України.

Публікуємо інтерв`ю з Андрієм Федоровим, CEO City Capital Group, керуючої компанії маркет-молл «Даринок» (Київ).
Рік тому стало ясно: війна! Яка була перша реакція та перші дії? Що ви сказали своїй команді?

Я особисто до останнього був впевнений, що війна в наш час неможлива. Пам’ятаю, що 23 лютого зібрав всю команду, де ми обговорили можливі сценарії. На той момент я намагався заспокоїти людей.

Першою реакцією був шок та невіра в те, що відбулося. В цей же день я сказав своїй команді залишатись в безпечному місці, зберігати спокій та тверезий розум і запропонував допомогу.

Коли перший шок від війни відійшов, які були ваші подальші кроки, зокрема, як саме відновлювали роботу «Даринку»? Що було найважчим?

Маркет-молл «Даринок» розпочав повноцінну роботу в травні: повернулись до роботи більшість орендарів, ми відкрили нову гастро-локацію. Найважчим в процесі відновлення роботи була необхідність повернути орендарів – частина людей виїхала, інша перебувала в шоковому стані. Проте нам вдалося створити комфортну атмосферу, провести діалог та відновитись. Ми дійсно пишаємось нашими людьми!

З початку війни City Capital Group за ініціативи власника Офера Керзнера створила один з найбільших гуманітарних хабів у Києві на Арт-заводі «Платформа». Ми створювали волонтерську логістику у найскрутніші часи напівоблоги міста, опрацювали більше 35 000 запитів на допомогу, доставили понад 400 тонн гуманітарної допомоги до Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова, одними з перших привезли гуманітарну допомогу у звільнений Херсон. У вересні 2022 року отримали подяку від мера Києва за внесок у розвиток економіки міста в умовах воєнного стану. «Даринок» долучився до допомоги дітям-переселенцям в Центрі психолого-медичної допомоги «Моє серденько» у Фастові – передано кошт на кабінет реабілітації. Щодня намагаємося робити ще більше: від виготовлення окопних свічок до комплектування великих вантажів гуманітарної допомоги.

Як би ви охарактеризували відносини з орендарями протягом року?

Ми завжди дотримуємось політики відкритого діалогу. Індивідуально обговорювали взаємовідносини, комусь просто допомагали відновитись. Варто додати, що за такий підхід нам платять взаємністю – наші орендарі та партнери долучились до наших гуманітарних ініціатив, підтримували нас, а ми їх.

Які ініціативи були реалізовані маркет-моллом за цей рік для підтримки українців та наближення нашої перемоги?

Маркет-молл «Даринок» реалізує програму підтримки бізнесу переселенців: допомагаємо з релокацією, надаємо спеціальні умови для ведення бізнесу.

Реагуючи на виклики часу, у грудні 2022 року ми організували найбільше «Містечко Незламності» (68 000 м2 комфорту, тепла та світла) на «Даринку»: команда доклала максимальних зусиль аби наше «Містечко» було максимально зручним та затишним, осередком стабільності та нашої спільної єдності. Тут зручно навчатися, працювати і, загалом, проводити час у колі друзів – можна пограти в настільні ігри, подивитись кіно або просто поспілкуватись. На територію «Містечка Незламності» можна приносити їжу та напої (окрім алкогольних) або купити продукти на місці та пообідати на численних фуд-поінтах. «Містечко» буде працювати стільки, скільки буде потрібно людям.

Як змінився «Даринок» за рік війни? Які найголовніші висновки були зроблені вами та командою?

«Даринок» розвивається попри війну. В цьому році плануємо відкриття інклюзивного дитячого майданчику, повноцінний старт роботи гастро-локації. Плануємо запуск дисконт-програми. Все обов’язково реалізуємо.

На Арт-заводі «Платформа» відкрита «Платформа Бізнес Хаб» – проєкт, що покликаний допомогти українським виробникам та забезпечити максимально комфортні умови для ведення бізнесу у воєнний час.

Висновок один – українці – найкращі! Стійкі, незламні, дивовижні люди. Я безмежно вдячний своїй команді та партнерам за підтримку!

Повний текст матеріалу Malls Club «РІК! ТРЦ під час війни» читайте за посиланнями.

ЧАСТИНА 1

ЧАСТИНА 2