Тексти
Кейси

Тетяна Білозьорова: «В планах – допомагати переміщеним особам відкривати власний бізнес у нашому ТЦ»

До річниці повномасштабного вторгнення Malls Club реалізував спеціальний проєкт – серію розмов з керівниками ТРЦ та керуючих компаній про те, як жили і виживали протягом року наші торговельно-розважальні центри з різних куточків України.

Публікуємо інтерв`ю з Тетяною Білозьоровою, директором ТЦ «Гулівер» (Павлоград).
Рік тому стало ясно: війна! Яка була перша реакція та перші дії?

Звісно, шок! Першими діями було заспокоїти команду та навантажити її роботою.

Коли перший шок від війни відійшов, які були ваші подальші кроки, зокрема, як саме відновлювали роботу ТЦ?

Багато персоналу виїхало, звільнившись за один день. Чоловіки стали до лав ЗСУ. Дякую своїй команді, що всі підхопили обов’язки звільненого персоналу та, попри страх і розгубленість, всі разом почали відновлювати роботу ТЦ. Найважчим було спілкування з орендарями про відновлення роботи. Багато орендарів виїхало, виїхав і їх персонал, у тих, хто залишився, був страх невідомості.

Як би ви охарактеризували відносини з орендарями ТЦ протягом року? Які були кроки для взаємного паритету і порозуміння в ці нелегкі часи?

Кроки – тільки домовлятися. Персонально з кожним орендарем. З початком війни дуже добре зрозуміли, хто партнер, а хто працює в одні ворота. Ми одразу надали великі знижки на фіксовану орендну плату; для тих, хто працював від ТО, відмінили фікс, надали відстрочку платежів, перерахували OPEX. Були такі орендарі, які з початком війни оплачували оренду 100%. За рахунок таких партнерських відносин ми могли тримати баланс та спільно пережити найтяжчі часи.

Які ініціативи були реалізовані ТЦ за цей рік для підтримки українців та наближення нашої перемоги?

ТЦ «Гулівер» неодноразово ініціював благодійні ярмарки Hand-made, де взяли участь більше 20 майстринь Павлограда та найближчих міст. На кошти ТЦ та на гроші, виручені з продажу робіт, ми змогли передати війнам ЗСУ термобілизну, інструменти, засоби для зв’язку.

Також в ТЦ «Гулівер» ми розмістили 50-метровий прапор України вздовж усього першого поверху Блока А. Саме цей прапор став символом української душі павлоградців та дуже підбадьорював дух воїнів, коли вони бачили його в соціальних мережах або на власні очі.

Силами ТЦ було відкрито пункт підзарядки для відвідувачів.

Нещодавно в Павлограді був ракетний обстріл, внаслідок чого близько 50 будинків постраждали. Будівельний відділ нашого ТЦ виїхав на місце подій та допомагав відновити дахи, вікна та двері постраждалим. Також був виділений грошовий фонд для постраждалих.

Як змінився «Гулівер» за рік війни? Які найголовніші висновки були зроблені вами та командою?

«Гулівер» став більш якісним! Ми стали більш відкритими, а стосунки з орендарями – більш дружніми. Теплішими стосунки стали і з відвідувачами. А найголовніше – це команда! Тільки разом можна впоратися з будь-якими труднощами.

Які виклики ви бачите для ТЦ найближчим часом?

Ми віримо в безкомпромісну та повну перемогу України! Основний виклик, попри все, – це розвиток та наповнення ТЦ якісними орендарями. Маємо в планах допомагати ВПО здійснювати релокацію власного бізнесу або відкривати новий бізнес у нашому ТЦ.

Повний текст матеріалу Malls Club «РІК! ТРЦ під час війни» читайте за посиланнями.

ЧАСТИНА 1

ЧАСТИНА 2