Тексти
Кейси

Дар`я Данилова: «Один із найважливіших висновків цього року – цінність партнерських відносин і нашої команди, яка зробила неможливе можливим»

До річниці повномасштабного вторгнення Malls Club реалізував спеціальний проєкт – серію розмов з керівниками ТРЦ та керуючих компаній про те, як жили і виживали протягом року наші торговельно-розважальні центри з різних куточків України.

Публікуємо інтерв`ю з Дар`єю Даниловою, директором ТРЦ «Панорама» (Одесса).
Рік тому стало ясно: війна! Яка була перша реакція та перші дії?

Попри повномасштабне вторгнення, торговий центр ні на день не припиняв роботу. Ми одразу зрозуміли, що повинні підтримати українську економіку, сплачувати податки та зарплати нашій команді.

У перші ж дні ми зібрались із нашими акціонерами й твердо вирішили, що збережемо команду. Ми нікого не скоротили. Натомість дуже хотіли, щоб попри весь хаос збереглася комунікація всередині команди. І в нас це вийшло.

Коли перший шок від війни відійшов, які були ваші подальші кроки, зокрема, як саме відновлювали роботу ТЦ? Що було найважчим? Як би ви охарактеризували відносини з орендарями протягом року?

Перше, що ми поставили на меті - відновлення роботи об'єкта, безпека колективу та наших відвідувачів. Потім домовлялися з орендарями на мінімальних умовах: оплата комунальних послуг та відсотка від товарообігу. Нараховували орендну плату в індивідуальному порядку.

Ключовими проблемами орендарів стали падіння купівельної спроможності, обмеження в роботі ТЦ під час повітряної тривоги. Звичайно, виник дефіцит персоналу, постала проблема комунікації зі співробітниками, які вимушено покинули домівки. Але я дякую нашим партнерам та орендарям за готовність домовлятися та обговорювати вигідні для обох сторін умови оренди!

Які ініціативи були реалізовані ТЦ за цей рік для підтримки українців та наближення нашої перемоги?

Недарма кажуть: «Разом нас багато, нас не подолати». «Панорама» з початку війни направила на підтримку Збройних сил України та гуманітарні цілі понад мільйон гривень. Ми постійно передаємо нашим бійцям все, що їм потрібно. Спільно з благодійним фондом «З Одесою у серці» ми допомагали багатодітним сім'ям, переселенцям, інвалідам та всім, хто потребував допомоги. Це продуктові набори, гігієнічні засоби , харчування для дітей... Наша компанія завжди готова до необхідної допомоги ЗСУ та підтримки країни.

Як змінилася «Панорама» за рік війни? Які найголовніші висновки були зроблені вами та командою?

Ми вистояли! Це найголовніше. Попри страх та невизначеність, ми стали сильнішими. У річницю війни зберегли бізнес та залучили нових орендарів.

В період блекауту мали безперебійне електропостачання. Для одеситів створили «Пункт незламності», що далося нам високою ціною. Ми доклали багато зусиль, щоб центр вижив і працював, у той час як багато компаній довкола змушені були закритися.

Один із найважливіших висновків цього року – цінність партнерських відносин і нашої команди, яка зробила неможливе можливим. Вдячна всім партнерам, які, попри всі труднощі, знаходять спільні рішення продовжувати співпрацю та відновлювати роботу. Я дійсно впевнена, що після таких складних спільних випробувань наші стосунки лише зміцнюються.

Зрозуміло, що прогнозувати нині нічого неможливо. І все ж – які виклики ви бачите для торгового центру найближчим часом?

Очікування від 2023 року є максимально позитивними. За цей рік ми чому тільки не навчилися. Маємо кілька альтернативних джерел електропостачання та сучасне обладнання, яке оптимізує витрати та дозволить нашому ТЦ безперебійну технічну роботу.

Також плануємо ротацію та залучення нових брендів, тож чекайте на відкриття! І по можливості плануємо часткову реновацію, яка була запланована ще у 2022 році.

Найголовніше, ми віримо у краще і в нашу країну. Ми готові до різних варіантів розвитку, багато з яких передбачили у наших фінансових моделях розвитку. Коли дивлюся, як мужньо тримаються наші хлопці та дівчата на фронті, розумію, що ми ніколи не здамося і будемо підтримувати нашу економіку задля перемоги.

Повний текст матеріалу Malls Club «РІК! ТРЦ під час війни» читайте за посиланнями.

ЧАСТИНА 1

ЧАСТИНА 2