Тексти
Кейси

Андрій Андреєв: «Навіть у найбільш кризові моменти ми не розчарувалися в жодному із наших партнерів»

До річниці повномасштабного вторгнення Malls Club реалізував спеціальний проєкт – серію розмов з керівниками ТРЦ та керуючих компаній про те, як жили і виживали протягом року наші торговельно-розважальні центри з різних куточків України.

Публікуємо інтерв`ю з Андрієм Андреєвим, директором ТРЦ «Мегамолл» (Вінниця).
Рік тому стало ясно: війна! Яка була перша реакція та перші дії?

Першою реакцією був шок. Оскільки ми взагалі не розуміли, як може розгорнутися ситуація, було прийнято рішення про повне закриття ТРЦ, в першу чергу задля збереження майна орендарів.

Проте, вже за перші години ранку 24-го лютого стало зрозуміло, що необхідно якомога швидше надати людям доступ до критично необхідних магазинів, таких як Сільпо, банки, зоомагазини, аптеки, побутові товари. Отже, ми максимально оперативно домовились із такими орендарями про відкриття і допомагали людям придбати необхідні товари у пішій доступності, оскільки все місто стояло у пробках.

В перший же день у «Мегамолл» було відкрито укриття (колишнє бомбосховище заводу, на місці якого побудований ТРЦ). Наша господарська служба оперативно обладнала укриття усім необхідним: місця для відпочинку, туалети, гаряча їжа, вода та інше. Жителі найближчих будинків залишались у ньому на ночівлю цілими сім’ями.

Коли перший шок від війни відійшов, які були ваші подальші кроки, зокрема, як саме відновлювали роботу ТРЦ? Що було найважчим?

Діяльність магазинів у ТРЦ до середини березня була дуже обмежена, проте, багато орендарів, які не функціонували, тимчасово (на пару годин) відкривали магазини та допомагали своїми товарами (передавали на безоплатній основі) та забезпечували теплим одягом, електронікою і комплектуючими потреби ВПО та ЗСУ. Серед таких орендарів – Comfy, Антошка, Алло, Moyo, Reserved, Sinsay, Waikiki та інші.

Крім того, наші партнери – орендарі розважального центру «Люди Fusion Place» з першого дня забезпечували гарячими обідами ВПО та приймали їх на ночівлю, облаштувавши такі місця безпосередньо у себе в розважальному центрі, за що їм окрема подяка.

Також ми розмістили у ТРЦ 2 гуманітарних склади, організовані благодійними фондами, загальною площею близько 2000 м2, які й зараз забезпечують ВПО необхідними речами та продуктами.

Вже з 15 березня відновили роботу майже 60% операторів. А враховуючи те, що Вінниця стала своєрідним «хабом» для ВПО та прийняла близько +50% до населення міста довоєнного рівня, то у нашому ТРЦ був дуже великий попит на різні товари.

Певно, найважчим у моральному аспекті було зустрічати у ТРЦ та укритті людей – біженців, вдягнених лише в одіж для сну або халат – в ці миті ти ціпенієш від розуміння усього жаху, що відбувається. Ці люди, можливо, втратили все, але змогли врятувати найцінніше – своє життя.

Як би ви охарактеризували відносини з орендарями ТРЦ протягом року? Які були кроки для взаємного паритету і порозуміння в ці нелегкі часи?

Більшість наших орендарів співпрацює із нами вже понад 10 років. Навіть у найбільш кризові моменти ми не розчарувались у жодному із своїх партнерів і з кожним змогли досягти паритету.

У березні і квітні 2022 року ми здійснили максимально можливі кроки назустріч нашим орендарям, а саме: надали знижки на оплату оренди у розмірі 100% та 50%.

Головною і першочерговою метою було повне відновлення функціонування усіх магазинів задля забезпечення наших відвідувачів усім можливим. Згодом, звісно, ми обговорювали комерційні умови співпраці з кожним орендарем індивідуально.

Рік був важким як для орендарів, так і для нас, але ми витримали, більше того, до кінця року зменшили вакантність, відкрили нові проєкти та прийняли у себе операторів, переміщених зі східних регіонів країни.

Які ініціативи були реалізовані ТРЦ за цей рік для підтримки українців та наближення нашої перемоги?

З перших днів ми сконцентрувалися на допомозі ВПО та, безумовно, ЗСУ. Потік людей, що шукали прихистку та ночівлі, у перший місяць був надзвичайний. Кого могли, тимчасово розміщували в укритті або прямо в ТРЦ, також було прийнято рішення про фінансування одного з санаторіїв у місті Хмільник, завдяки чому люди могли безкоштовно проживати там певний час.

Співробітники господарського відділу власноруч зварювали на господарському дворі ТРЦ протитанкові їжаки. За зверненням вінницьких волонтерів ми спільно організували у ТРЦ виготовлення бронежилетів. Взяли на себе фінансування закупівлі матеріалів, а волонтери безпосередньо виготовляли такі вироби та передавали їх ЗСУ.

Крім того, ми придбали та передали для ЗСУ зарядні станції вінницького виробництва «BanderaPower». Також взяли часткову опіку над одним із центрів, що приймав та розміщував ВПО (Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці): забезпечували продуктами харчування/побутовими речами/побут. хімією. Допомогли обладнати їх гуртожиток системою гарячого водопостачання задля комфортного перебування людей.

Наразі ми на безоплатній основі надали можливість розміщення центру для дітей «Майстерня Добра» благодійної організації «Полум’я Надії», де щоденно безкоштовно займаються із дітками ВПО.

Щотижня у ТРЦ ми надаємо змогу усім бажаючим благодійникам та волонтерам проводити виставки/концерти/ярмарки, завдяки яким вони збирають кошти для потреб ЗСУ.

Як змінився «Мегамолл» за рік війни? Які найголовніші висновки були зроблені вами та командою?

Ми згуртувалися та зміцніли, вистояли та допомогли «встояти» тим, кому було дуже важко. Ми витримали блекаути, перебудували нашу внутрішню електромережу та єдині у місті убезпечились на майбутнє, придбавши потужні генератори.

Ми збільшили пул орендарів, наша велика родина «Мегамолл» поповнилася новими операторами: Let Out Outlet (750 m2), ССС (480 м2), Goldi (680 m2), Vovk (160 m2), New Balance (170 m2) та іншими.

Вважаю, що тільки завдяки нашій професійній і згуртованій команді ми змогли щоденно вирішувати безліч питань, які піддавали сумніву можливість нашого функціонування. Це і злагоджена, професійна робота відділу експлуатації та енергетиків, і напружена праця господарського відділу, і також виважена позиція менеджменту ТРЦ в перемовинах.

«Мегамолл» гідно витримав виклики, що для нас підготував важкий минулий рік. Коли ми єдині – зможемо впоратися з усім. Продовжуємо підтримувати ЗСУ та віримо, що Україна обов’язково переможе ворога на усіх фронтах.

Повний текст матеріалу Malls Club «РІК! ТРЦ під час війни» читайте за посиланнями.

ЧАСТИНА 1

ЧАСТИНА 2