Тексти
Кейси

Олександр Оверчук: «Наше завдання незмінне – робочі місця, сплата податків, підтримка українського виробника та безперервна підтримка Захисників»

До річниці повномасштабного вторгнення Malls Club реалізував спеціальний проєкт – серію розмов з керівниками ТРЦ та керуючих компаній про те, як жили і виживали протягом року наші торговельно-розважальні центри з різних куточків України.

Публікуємо розмову з Олександром Оверчуком, директором ТРЦ «Злата плаза» (Рівне)
Рік тому стало ясно: війна! Яка була перша реакція та перші дії? Що ви сказали своїй команді?

Ще напередодні повномасштабного вторгнення було розуміння, що загроза є і вона реальна. Від початку лютого почали розробляти алгоритми дій при надзвичайних ситуаціях, проводили робочі зустрічі стосовно евакуації та укриття, формування тривожної валізи, ініціювали навчання команди по наданню домедичної допомоги. Реальна оцінка ситуації дозволила адекватніше реагувати на початок війни.

24 лютого з 7 ранку почали комунікацію з командою і приймали рішення стосовно подальшої роботи торговельного центру. Першочерговим завданням було зберегти спокій колективу, підтримати та задати правильний тон для подальших дій. Також, щоб підтримати команду в час найбільшої невизначеності, було прийнято рішення авансом виплатити заробітну плату за другу половину лютого.

Коли перший шок від війни відійшов, які були ваші подальші кроки, зокрема, як саме відновлювали роботу ТРЦ? Що було найважчим?

Фактично торговельний центр повністю не припиняв роботу – працював супермаркет Сільпо та відділи прикасової зони – аптека, обмін валют, зоомагазин, а згодом відновили роботу ще кілька кав’ярень.

Ситуація в Рівному була відносно спокійною, велика кількість рівнян виїхали за кордон, проте місто прийняло понад 20 тисяч ВПО. Враховуючи потребу цих людей в речах першої необхідності, одязі та взутті, було ухвалено рішення про часткове відновлення роботи з 11 березня. Найважчим було синхронізувати роботу всіх орендарів, адже були складнощі з персоналом – багато людей виїхали або не могли вийти на роботу. Попри все вдалося поступово запустити роботу ТРЦ, взаєморозуміння з партнерами було на найвищому рівні.

Як би ви охарактеризували відносини з орендарями ТРЦ протягом року? Які були кроки для взаємного паритету і порозуміння в ці нелегкі часи?

Відносини стали ближчими, бо всі розуміли, що ми в одному човні і у нас одна мета, маємо адаптуватися до життя в нових реаліях. Проводили аналіз та опрацьовували кожне звернення окремо, шукали максимально компромісні ситуації, які дозволять вистояти в цей нелегкий час.

Зі свого боку, ми доклали максимум зусиль для злагодженої роботи ТРЦ – розробили алгоритми дій при повітряній тривозі, мінуванні, знеструмленні та довели їх до автоматизму, забезпечили аварійне освітлення при відключенні електроенергії, а згодом придбали генератор для резервного живлення. Правильним та ефективним було рішення створити телеграм-канал для орендарів з метою оперативного інформування про актуальні новини зміни в режимі роботи ТРЦ. З перших днів активно комунікували в соцмережах, щоб підтримати наших клієнтів та підписників, показати нашу позицію та залучати до спільних дій на підтримку Захисників.

Які ініціативи були реалізовані ТРЦ за цей рік для підтримки українців та наближення нашої перемоги?

З початком повномасштабного вторгнення фокус корпоративної соціальної відповідальності було зміщено на сили оборони. Від 24 лютого компанія передала допомоги на 1,7 млн грн для ЗСУ та ВПО.

В перші місяці повномасштабного вторгнення спільно з рівненським художником Костянтином Качановським реалізували патріотичний мурал «Сміливий народ Сміливої країни». Він став уособленням кожного українця, який є героєм на своєму місці, отримав позитивний фідбек серед гостей ТРЦ, рівненської спільноти, місцевих та світових ЗМІ.

Площа перед торговельним центром, що є улюбленим місцем відпочинку рівнян, стала майданчиком для синергії волонтерів задля благодійної мети. За літній період було проведено 11 заходів, зокрема 3 великі ярмарки, які принесли загалом більше 600 тис грн на підтримку захисників та захисниць.

Як змінилася «Злата Плаза» за рік війни? Які найголовніші висновки були зроблені вами та командою?

Чи змінилися ми? Так, ми точно стали ще сильнішими. Правильна позиція та цінності визначили напрямок руху. Ми попрощались з oodji та підтримали релокований бізнес – «Світ Шкіри та Хутра» з Сум, «520» з Харкова, змістили пріоритетність на українські бізнеси – так в торговельному центрі з’явились SOVA, Mr.Scrubber, Золота Країна, Укрзолото.

Щодо висновків, то ще раз впевнились, що найголовніший ресурс – це люди. Ми втримали всю команду, не відмовились від привітань зі святами, грошових премій з нагоди річниць, спільно донатили для ЗСУ, регулярно відвідуємо тренінги задля підтримки ментального здоров’я та більшої ресурсності. Наш девіз: сила команди в кожному, сила кожного – в команді!

Зрозуміло, що прогнозувати нині нічого неможливо. І все ж – які виклики ви бачите для ТРЦ найближчим часом?

Той факт, що Рівненська область межує з білоруссю, завжди тримає нас в тонусі та тисне на купівельну спроможність. До того ж, зберігається загроза ракетних ударів, тому при повітряних тривогах діємо максимально чітко і швидко. З точки зору роботи з ризиками напрацювали стратегію та план дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Наша віра в перемогу непохитна, тож і завдання незмінне – забезпечення робочими місцями, сплата податків, підтримка українського виробника та безперервна підтримка Захисників.

Повний текст матеріалу Malls Club «РІК! ТРЦ під час війни» читайте за посиланнями.

ЧАСТИНА 1

ЧАСТИНА 2